GTA 5 Hakkında Bilinenler

-İddialara göre GTA V’de kontrol edeceğimiz karakterin adı, Ray olacak. Ray 53 yaşında ve iki çocuk babası. İyi bir evlilik yürütmeyi beceremeyen ve boşanmak zorunda kalan Ray, ayrıca eski bir hükümlü. Belki de hayatını değiştirecek kilit nokta ise, onun Los Santos’a taşınma kararı alması. 

-GTA V’deki haritanın, gayet büyük olacağı söyleniyor. Öyle ki sadece Los Santos’un boyutları bile GTA IV’ün tamamından büyükmüş. Aynı zamanda Los Santos, oyundaki tek büyük şehir. Onun haricinde daha küçük ölçekte şehirler, kasabalar ve yerleşim birimleri de var. 

-Oyun, çete savaşlarına odaklanıyor. İki Meksika kartelinin çekişmesini gözler önüne serecek. Bunların dışında Kore, İrlanda ve Rus mafyaları, hatta Yakuza da oyunda olacak. Bölge kapma yarışını da unutmamak gerekiyor. Afrikalı-Amerikalı çeteler, yeşil ve siyah renk kullanarak bölgelerini belli edecek. Mafioso çetesi mavi. Üçüncü Afrikalı-Amerikalı küçük çete olan The Tracers ise, oyundaki en önemli unsurlardan biri olacakmış. 

-Hem barınmak, hem de oyunu kaydetmek için kullanacağımız evlerimiz, özelleştirilebilir olmayacak. Ancak araba, helikopter, tekne gibi değerli araçlarımızı getirebileceğiz. Özelleştirilebilir olarak arabalar ve kullanacağımız silahlar gösteriliyor. 

-Karakterimizin genel görünüşünü değiştiremeyeceğiz, ancak hikayeyle de alakalı olarak üçten fazla mağazaya gidip üzerimizdeki giysileri değiştirebileceğiz. 

-Gündelik yaşantının bir parçası olarak, etrafta gezen insanların yanında evcil köpekler görebileceğiz. Sokak köpekleri yok. Kediler de yok. 

-Harita bu kadar büyük olduğuna göre sadece kara yolunu kullanmak pek de mantıklı olmaz değil mi? Yeri geldiğinde tren, yeri geldiğinde de uçak seyahatleri yapabileceğiz. Ancak oyunda büyük uçakların değil de, jetlerin olacağı söyleniyor. 

-Haritanın etrafı, farklı doğal faktörlerle çevrili olacak. Bir yanı dağlarla çevrili, bir yanı pasifik okyanusuna bakacak, bir yanı da çölleri gösterecek. Ayrıca burada Amerika-Meksika sınırını da göreceğiz, ancak ileriye gidemeyeceğiz. 

-Son olarak, GTA V’de mevsimlerin de olacağı belirtilmiş. Hatta sadece görüntü olarak değil, oynanışı direkt etkileyen faktörler olarak. Yoğun kar yağışı sonrasında kapanan bir yolla karşılaşınca, farklı çıkış yolları bulmak zorunda kalacağız. 

Oyundaki yerler: 

Los Santos 
Valais 
Santa Hueso 
Brigham 
Santa Catarina 
Trecena 

Hadi GTA V vs GTA IV 
 

Rockstar’dan GTA 5 için açıklama! 

Rockstar, Grand Theft Auto V’e gösterilen ilgiden memnun 

İlk resmi logonun yayımlanmasından bu yana oyuncuların dilinden düşmeyen GTA 5, Rockstar’ı oldukça memnun etti. Özellikle yayımlanan videonun ardından yürütülen düşünceler, ortaya atılan söylenti bilgiler, Internet’in en popüler oyun konularının başında geliyor. Peki bu konu hakkında Rockstar ne düşünüyor? 

Konu hakkında Rockstar’dan açıklama geldi ve GTA 5 ile ilgili spekülasyon haberler üzerine yorum yapılmayacağını bildirildi. Yeni oyuna gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını belirten ve bu sebeple hayranlara teşekkür eden Rockstar yetkilileri, GTA 5’e dair bilgilerin yakın zamanda resmi olarak yayımlanacağını da belirtti. 

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s